سلام بازدید کننده گرامی، ما بهترین شرکت جهت تعمیرات تخصصی و با کیفیت بالا را با بسیاری از ویژگی های ارائه می دهیم. فقط به حساب خود وارد شوید و لذت ببرید ...

بیل مکانیکی کوماتسو بخرم یا کاترپیلار؟
در یک پروژه ساختمانی و راهسازی افراد حرفه ای به دنبال خرید یک بیل مکانیکی به صرفه با هزینه کم هستند، کوماتسو و کاترپیلار مارک های نام اشنای بازار هستند که خریدار را ترقیب به خرید میکند در اینجا به مقایسه این دو بیل برای انتخاب بهینه پرداخته می شود.

از قرن ۲۱، کاترپیلار عملکرد فوق العاده ای را از نظر کیفیت محصولات و رضایت مشتریان در قسمت ماشین آلات سنگین راهسازی نشان داده است. با این حال، در سال های اخیر به موازات کاترپیلار برخی از رقیبان موفق به بهبود کیفیت شده اند. کاترپیلار با زدن شعبه های خارجی با مشکلاتی روبرو شده است که در این سال ها توانسته است به خوبی مدیریت ان را بر عهده بگیرد. به جرات می توان گفت شرکت کاترپیلار تا قبل از سال ۱۹۹۰، در بازار ماشین آلات راهسازی یکه تاز بوده ولی اکنون باید به دنبال راه هایی برای حفظ سهم بازار باشد.

کوماتسو روز به روز به دنبال ارتقا کیفیت خود است. آنها همچنین دارای شعبه های در سرتاسر جهان هستند. هر دو مارک برای خاکبرداری محبوب هستند، اما تهیه قطعات کوماتسو در بسیاری از مناطق جهان دشوار است، اما تهیه قطعات کاترپیلار بسیار آسان تر است(البته در ایران به علت شرایط وارداتی چندان صدق نمیکند). از این رو بسیاری از افراد کاترپیلار را انتخاب میکنند.

ماشین کاترپیلار بسیار گرانتر از کوماتسو است همچنین اجاره ماشین های کاترپیلار بالا است. البته در سال های اخیر، کوماتسو نیز به دلیل کیفیت و عملکرد خوب، قیمت های خود را افزایش داده است.

هر دو کاترپیلار و کوماتسو مدلهای مختلفی از بیل را تولید می کنند. مینی بیل کاترپیلار تقریبا نصف بیل کوچک کوماتسو است. وزن این ماشین ها بین ۵۰،۰۰۰ تا ۷۵،۰۰۰ و قدرت انها ۱۶۰ و ۲۱۰ اسب بخار بین است. بیل های مکانیکی بزرگ برای هر دو برند وزنی بیشتر از ۲۵۰۰۰۰ پوند دارند و قدرت انها حدود ۱،۰۰۰ و ۲۱۰۰ اسب بخار است. عمق حفاری در ماشین های بزرگ کاترپیلار تا ۲۴۸ اینچ می تواند فزایش یابد در حالی که در ماشین های کوماتسو این عمق به ندرت بالای ۱۹۶ اینچ می باشد. بنابراین کاترپیلار انتخاب خوبی برای حفاری عمیق است. به همین دلیل برای حفاری عمیق Cat 330BL ایده آل است.

حال سوال اینجاست که کدام یک را باید انتخاب کنم؟

این بستگی به پروژه شما دارد. ، وقتی که مقدار زیادی خاک برای جابجایی دارید یا شعاع حرکت بیل زیاد است کوماتسو انتخاب خوبی می تواند باشد و برای پروژه هایی که نیاز به کار عمیق دارند بهتر است این حفاری با بیل مکانیکی کاترپیلار انجام شود.